نمایش نوار ابزار

جلسات بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و تصویب بودجه سال ۹۸ شرکت های تابعه هلدینگ آتیه صبا برگزار شد

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

جلسات بررسی گزارش عملکرد سال ۱۳۹۷ و تصویب گزارش پیش بینی بودجه سال ۱۳۹۸ شرکت‌های تابعه هلدینگ آتیه صبا با حضور سهامداران، معاونت‌ها، مدیران هلدینگ و مدیران واعضای هیات مدیره شرکت‌ها برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، معاونت نظارت بر عملکرد شرکت‌ها اظهار کرد: با توجه به سیاست صندوق بازنشستگی کشوری مبنی بر تصویب گزارش پیش بینی برنامه و بودجه سال ۱۳۹۸ شرکت‌ها در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده این مهم با قید فوریت در دستور کار قرار گرفت تا در حداقل زمان ممکن هلدینگ آتیه صبا نسبت به برگزاری جلسات کارشناسی برای گزارشات موصوف و تصویب در مجامع اقدام نماید. بنابراین گزارش با ارائه برنامه زمان‌بندی و پیگیری‌های به‌عمل آمده برای اولین بار تمامی شرکت‌ها نسبت به ارائه گزارش برنامه و بودجه سال ۱۳۹۸ اقدام و متعاقب آن پس از برگزاری جلسات کارشناسی تخصصی مشترک به منظور انطباق گزارشات با مفروضات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صندوق بازنشستگی کشوری و این هلدینگ جهت طرح و تصویب بودجه در مجمع عمومی به‌طور فوق العاده طبق برنامه زمان‌بندی مطرح گردید. در جلسات مجامع برگزار شده بخش‌های مختلف گزارش برنامه و بودجه ارائه شده توسط شرکت‌ها اعم از استراتژی، برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، ظرفیت‌های اسمی و عملی تولید، مخارج سرمایه‌ای، میزان تولید و فروش، بهای تمام شده کالا و خدمات و همچنین روند سودآوری شرکت ها در انطباق با شرایط موجود مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت تا از تحقق کامل و اثربخشی آن اطمینان حاصل شود.
از دیگر موارد مطرح شده در این جلسات، شناسایی ریسک های احتمالی شرکت از منظر مالی و عملیاتی و بیان انتظارات سهامداران از اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت‌ها بود که به صورت تکالیف مجمع و ابلاغیه به ایشان اعلام گردید.
معاونت نظارت بر شرکت‌های هلدینگ آتیه صبا، ضمن تشکر از شرکت‌ها در ارائه گزارشات به‌هنگام و حضور منظم در جلسات مجامع خاطر نشان کرد: بنا داریم با کنترل و نظارت و بیشتر بر عملکرد شرکت‌ها در فواصل سه ماهه و همچنین ایجاد ساز و کارهای مناسب جهت پاسخگویی شرکت‌ها و دقت در نحوه تنظیم گزارش برنامه و بودجه، کمترین میزان انحراف و عدم تحقق را در آینده شاهد باشیم.

 

print

بازدیدها: ۱۳۵۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها