نمایش نوار ابزار

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا خبر داد:
آغاز صادرات لوله و ماشین‌سازی/ تلاش برای نبرد در خط مقدم اقتصاد مقاومتی

دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا از صادرات محصولات شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خبر داد و از اولین تولید داخلی لوله های چدنی در این کارخانه رونمایی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، مراسم رونمایی از اولین تولید داخلی لوله های چدنی، با حضور مهندس آذروش مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا، مهندس علیخان‌زاده رئیس هیأت مدیره و مهندس میرنیا عضو هیأت مدیره هلدینگ آتیه صبا، به همراه مهندس بابایی مدیرعامل شرکت لوله و ماشین سازی ایران، در حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
مهندس ولی آذروش در حاشیه بازدید خبرنگاران از شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران گفت: شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران صادرات لوله به عمان و قطر و شیرآلات به عراق را آغاز کرده و تولیدات این شرکت پس از خروج از رکود از ۱۴ هزار تن به ۳۳ هزار تن افزایش یافته است.
مهندس آذروش اظهار کرد: این شرکت برای مهار آب‌های مرزی تولید لوله‌های چدنی و صادرات آنها را آغاز کرده است.
مهندس آذروش با بیان اینکه پس از تامین نیاز داخلی، حضور در بازارهای بین‌المللی و صادرات از هدف ما است، خاطرنشان کرد: طی سال ۹۶ بهره‌وری این شرکت ۱۱۶ درصد رشد را تجربه کرده، در حالی که افزایش قیمت‌ها ناچیز بوده است. وی تمرکز روی کیفیت را مهم‌ترین استراتژی‌ این شرکت برشمرد.
وی افزود: برای مهار آب‌های مرزی، لوله‌های چدنی در این واحد تولید می‌شود و در شرایط سخت فعلی که در دوران جنگ اقتصادی هستیم اقدامات خوبی انجام شده که این نشان از تلاش مجموعه‌ لوله‌سازی دارد.
مهندس آذروش تصریح کرد: صادرات ۴۰ تریلی کار بزرگی است که در حمایت از تولید ملی در این کارخانه انجام شده است. امروز این صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می‌شود.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا با اشاره به عملکرد مثبت شرکت‌های زیرمجموعه گفت: در گذشته شرکت‌های ورشکسته‌ای داشتیم که مطالبات آنها تا ۵ ماه با تعویق همراه بود اما الان با برطرف کردن مشکلات حتی یک روز هم معوقات نداریم.
وی اضافه کرد: همچنین طی امسال در شرکت‌های زیرمجموعه به حمایت از تولیدات ملی اهمیت ویژه‌ای داده‌ایم و علاوه بر رفع نیاز داخلی در بخش صادرات فعال شده‌ایم.
مهندس آذروش تاکید کرد: در گذشته شرکت‌های ورشکسته‌ زیادی داشته‌ایم که مطالبات آنها به تعویق افتاده بود که توانستیم تمام این مشکلات را با حمایت از کارخانه‌ها و واحدهای دیگر ورشکسته برطرف کنیم به طوری که در حال حاضر فعالیت تولیدی بسیاری از آنها از سر گرفته شده و کارگران آنها حتی یک روز هم معوقات مزدی ندارند.
وی بیان کرد: در بخش حمل و نقل هوایی ۷ فروند هواپیما به ۳۳ فروند هواپیما رسیده است و این در حالی اتفاق افتاد که در تحریم هستیم. علاوه بر اینکه در بخش حمل و نقل دریایی نیز توانستیم در شرایط تحریم ۱۰ فروند کشتی را به ناوگان دریایی خود اضافه کنیم.از ابتدای سال دستوری به تمام زیرمجموعه‌های این شرکت داده شد که از کالاهای ایرانی در حوزه‌های مختلف استفاده شود ضمن اینکه برای نخستین بار مجتمع تعمیرات کشتی را راه‌اندازی کردیم.
مهندس آذروش گفت: در مجموعه حمل و نقل جاده ای و ایمنسازی جاده‌ها اقداماتی صورت گرفته و برای سال آینده ۲۳۰ هزار تن آسفالت برای آزادراه‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری پیش‌بینی کرده‌ایم. در بخش ارائه خدمات با بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تمهیدات گسترده‌ای صورت گرفته است و در این بخش یارانه سفر به بازنشستگان به علاوه همراه آنها پرداخت خواهد شد. در حوزه گردشگری اقدامات گسترده‌ای در مجموعه رقم خورده است و هم اکنون ۶۴ هتل را با قدمت ۴۵ ساله داریم که از این تعداد ۲۲ هتل را بهسازی و نوسازی کرده‌ایم. ۲۱ یک هتل نیز ارتقاء ستاره داشته‌اند.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا تصریح کرد: ضریب اشتغال طرح‌ها در هتل‌ها را از ۴۸ به ۶۳ رسانده‌ایم که البته گاهی اوقات نیز این رقم به ۹۵ درصد هم رسیده است و تا پایان سال براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این شرکت به ۱۰۰ هزار بازنشسته خدمات در حوزه گردشگری و رفاهی خواهد داد که براساس آمار تا به امروز ۷۸ هزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا یادآور شد: مجموعه‌های تولیدی و خدماتی همانند آپادانا سرام، سیمان یاسوج، شرکت هواپیمایی آسمان و چند واحد خدماتی و صنعتی و تولیدی دیگر که در سالهای گذشته دچار بحران بوده و قصد تعدیل نیروی کار خود را داشته‌اند هم اکنون مشکلاتشان مرتفع شده و ظرفیت اشتغال و خدمات‌رسانی آنها افزایش یافته است.

 

چاپ صفحه

بازدیدها: ۸۲۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها