نمایش نوار ابزار

مهندس آذروش در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین اللملی گردشگری مطرح کرد؛
رونمایی از اپلیکیشن جامع گردشگری/تخفیف های نوروزی آتیه صبا به بازنشستگان کشور

چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا از رونمایی اپلیکیشن جامع گردشگری این هلدینگ برای اولین بار در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته خبر داد و برنامه‌های این هلدینگ را برای ارائه خدمات گردشگری به مسافران نوروز ۹۸ تشریح کرد.
مهندس ولی آذروش در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تشریح فعالیت‌های این هلدینگ در زمینه گردشگری بیان کرد: مجموعه هلدینگ آتیه صبا در سه بخش بسیار مهم در زمینه گردشگری در کشور در حال فعالیت است. این شرکت با هواپیمایی آسمان و حمل و نقل جاده‌ای و مجموعه هتل‌ها در زمینه گردشگری فعال است.
او با بیان اینکه بخش عمده و مهم هلدینگ آتیه صبا متعلق به ایرانگردی-جهانگردی و بخش گردشگری است، گفت: این هلدینگ در سطح کشور ۶۷ هتل زیر مجموعه دارد که با ارائه خدمات مطلوب کمی و کیفی به گردشگران و بازنشستگان عزیز به گردشگری کشور خدمت می کند.
مهندس آذروش با بیان اینکه میانگین عمر این هتل‌ها ۴۰ تا ۴۵ سال است از بازسازی و بهسازی ۲۲ هتل و ارتقاء سطح ستاره‌ هتل‌های این هتل‌ها خبر داد.
مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا ادامه داد: ارتقاء سطح ستاره هتل‌ها نیازمند امکانات، تجهیزات مناسب مربوط به ستاره‌ تعیین شده از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و ما توانسته‌ایم با برنامه‌ریزی به این هدف دست‌یابیم.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا افزود: بر مبنای اقتصاد مقاومتی که جزء اصول اصلی و اولیه برنامه‌های سال جاری ما بوده است تلاش کرده‌ایم تا صنعت گردشگری را به عنوان یکی از صنایع بسیار مهمی که بستر اشتغال‌ را فراهم می‌آورد در نظر بگیریم.
مهندس آذروش با اشاره به اهمیت گردشگری در اقتصاد ایران بیان کرد: از هر ۱۲ اشتغالی که در سطح کشور داریم یک اشتغال مربوط به گردشگری است. علاوه بر این میانگین درآمد یک گردشگر خارجی که به ایران سفر می‌کند ۱۵۰۰ دلار است. اگر درآمد فروش یک بشکه نفت را ۵۰ دلار در نظر بگیریم ورود هر گردشگر به ایران برابر با فروش ۳۰ بشکه نفت ۵۰ دلاری است.
مهندس آذروش گفت: در صنعت گردشگری هر چقدر بتوانیم برنامه‌ریزی، خط مشی و سیاست‌گذاری خود را بر مبنای حرکت توسعه‌ای قرار دهیم هم به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب دست یافته‌ایم و هم در راستای ایجاد اشتغال مولد گام برداشته‌ایم.
او با اشاره به اهداف این هلدینگ گفت: ما در کنار مسائل گردشگری خارجی توجه خود را بر روی توریسم و گردشگر داخلی قرار داده‌ایم و خود را برای سال جدید و تعطیلات نوروز آماده می‌کنیم.
او با اشاره به ارائه خدمات گردشگری به گردشگران داخلی توسط ۶۷ هتل این هلدینگ در ایام نوروز ۹۸ گفت: پرداخت یارانه سفر بازنشستگان خود یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در این راستا دنبال کرده‌ایم.
مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا ادامه داد: ۵۰ درصد تخفیف اقامت به بازنشستگان با ۴ نفر همراه و ۱۵ درصد تخفیف رستوران‌ها و مراکز پذیرایی را نیز به این عزیزان اختصاص داده‌ایم و همچنین در مناطقی که این هلدینگ هتل برای اقامت این عزیزان ندارد، هتل‌های مناسب را با امکانات و خدمات مطلوب و مناسب اجاره می‌کنیم و در اختیار آنها قرار می‌دهیم.
او از بوم‌گردی به عنوان نسل سوم گردشگری یاد کرد و افزود: در زمینه بوم‌گردی برنامه‌ریزی و جهت‌گیری‌هایی انجام داده‌ایم که به درآمد بسیار مناسبی به صورت پایلوت در استان‌های مختلف رسیده است.
او ادامه داد: در مجموعه گردشگری، آب درمانی و آب گرم محلات را داریم که امکانات بسیار خوبی را برای گردشگران ایرانی و خارجی فراهم کرده‌ است. در کنار ارائه خدمات گردشگری در محلات از آب‌های معدنی این منطقه در حال تهیه لوسیون آزمایشگاهی هستیم که به مجرد رسیدن به نتیجه مطلوب گام مثبتی را در زمینه اشتغال و مسائل بهداشتی فراهم خواهیم کرد.
مهندس آذروش از بازسازی هتل شایگان کیش توسط شرکت آرین پارسه کیش که زیر مجموعه این هلدینگ است، خبر داد و افزود: هتل شایگان کیش بالاترین ظرفیت پذیرش مهمان را دارد و ضریب اشغال اتاق‌ها در این هتل به ۹۵ – ۱۰۰ درصد رسیده است.
او با اشاره به ضریب اشغال اتاق‌های هتل‌ها در مجموعه ایرانگردی و جهان‌گردی این هلدینگ گفت: ضریب اشغال اتاق‌های هتل‌ها در کل مجموعه از ۴۸ درصد به ۶۴ درصد افزایش یافته و این به معنای ارائه خدمات کمی و کیفی به گردشگران است.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا از ارائه اپلیکیشن جامع گردشگری در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته خبر داد و افزود: از آنجایی که هم هواپیمایی آسمان، هم مجموعه هتل‌های مناسب در سراسر ایران و هم مجموعه پرشین گلف را در ارائه خدمات رزواسیون هتل‌ها در اختیار داریم، برنامه‌ریزی و جهتگیری خود را به سمت تهیه اپلیکیشن مناسب گردشگری برده‌ایم. اپلیکیشنی که بتواند تهیه بلیت و رزرور هتل‌ها را در آسان‌ترین و ارزان‌ترین حالت ممکن در اختیار گردشگران قرار دهد.
او در پایان افزود: توسعه مسائل گردشگری از برنامه‌های این هلدینگ برای سال آینده است و در اولویت این برنامه‌های توسعه بوم‌گردی به عنوان یکی از صنایع درآمدزا برای بومیان استان‌ها قرار دارد.

 

چاپ صفحه

بازدیدها: ۹۹۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها