نمایش نوار ابزار

مهندس آذروش دستاوردهای شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا،در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی تشریح کرد؛
تعمیر کشتی توسط نیروهای متخصص برای اولین بار در کشور /رفع بحران از شرکت های زیان ده

چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا، در جمع خبرنگاران به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: تحریم های ظالمانه به کشور ما از موضوعات مهم است و فشار آن روزبروز بیشتر بر مردم وارد می‌شود. باید عملکرد، برنامه ریزی، جهت‌گیری و خط مشی مدونی در این زمینه داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتیه صبا، مهندس ولی آذروش در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: در راستای سیاست های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مبنی بر پایبندی به اصول شفافیت، مجموعه آتیه صبا در زمینه شفافیت مالی همواره پیشرو بوده است.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا افزود: به تعبیری امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، بنابراین باید کشور را از تک محصولی نفت خارج و به سمت اقتصاد مولد در حوزه صنعت و معدن ببریم.
وی با بیان اینکه آتیه صبا از بازوهای اجرایی، اقتصادی و تولیدی صندوق بازنشستگی کشوری در جهت ارائه خدمات مطلوب کمی و کیفی به مردم و امانتداری از اموال بازنشستگان فعالیت می‌کند، گفت: این مجموعه جهت حمایت از تولید و اشتغال مولد حرکت های ارزشمندی را در راستای فرامین مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی انجام داده است.
مهندس آذروش، با اشاره به فعالیت های شرکت ملی نفتکش ایران در حوزه حمل و نقل دریایی، اظهار کرد:
شرکت ملی نفتکش با بیش از ۳۵۰۰ نفر نیروی انسانی مستقیم و ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰نفر نیروی انسانی غیر مستقیم ، به عنوان بزرگترین و سومین ناوگان نفتکش جهان مشغول به فعالیت است.
مدیر عامل هلدینگ آتیه صبا، با بیان اینکه این شرکت با ۵۵ نفتکش ۱۳میلیون تن فرآورده نفتی را جابجا می‌کند، تصریح کرد: ما در این مجموعه از نیروهای متخصص داخلی بهره گرفته‌ایم و کمتر از ۱۰ درصد از نیروهای ما خارجی هستند.
وی افزود: ما در شرکت ملی نفتکش ضمن اینکه در راستای بومی سازی و استفاده از امکانات داخلی گام برداشته ایم، در این زمینه دستاوردهای قابل توجهی نیز کسب نموده ایم.
مهندس آذروش تصریح کرد: برای اولین بار در کشور ۴ فروند کشتی در مجتمع خلیج فارس در حال تعمیر داریم که در برگیرنده کشتی‌های ۱۰۰ هزار تنی نیز می باشد و این اقدام را توسط مهندسان و نیروهای توانمند داخلی انجام دادیم که در تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خروج ارز از کشور بسیار موثر بود.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا ادامه داد: قبلاً نیروهای متخصص نفتکش را ۹۰ % متخصصین خارجی تشکیل می‌دادند خوشبختانه با راه‌اندازی دانشکده و تربیت نیروی انسانی متخصص و کاردان امروز مفتخرم اعلام کنم الان بیش‌تر از ۹۰ % نیروهای متخصص را نیروی انسانی داخلی و تنها کمتر از ۱۰ % از نیروهای خارجی استفاده می کنیم که این اقدام نیز در صرفه‌جویی ارزی بسیار نقش تعیین کننده‌ای داشته است.
مهندس آذروش یادآور شد: در راستای اقتصاد مقاومتی تمام ملزومات کشتی اعم از رنگ و روغن کشتی و… را در داخل و توسط متخصصان داخلی تولید می شود. ضمن آنکه مانند دوران دفاع مقدس ما در شرکت ملی نفتکش در دوران تحریم‌های ظالمانه اقتصادی نیز به‌عنوان بازوی اجرایی وزارت نفت فعالیت می‌کنیم.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا با بیان اینکه برای اولین بار بیمه شرکت ملی نفتکش بیمه مبارزه با آلودگی، نقص عضو و… در داخل کشور صورت می‌گیرد که این اقدام نیز در صرفه جویی ارزی نقش به سزایی ایفا می‌کند.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در کنار تحریم های ظالمانه و لغو قرارداد ۳۰+۳۰ بوئینگ با توانمندسازی نیروهای خلاق توانستیم برای اولین بار تعمیرات موتور هواپیما را در سطح کشور انجام دهیم. قبلا باید از متخصصان خارجی استفاده کرده و یا موتورها را به خارج می بردیم. ۱۰فروند هواپیمای زمین گیر را نوسازی کرده و وارد ناوگان کردیم. شمار هواپیماها به ۲۰ فروند رسیده و ۱۵ هواپیما در حال ارائه خدمت در سطح کشور هستند. پروازهای خارجی را لغو کردیم تا ارائه خدمات داخلی به هموطنان را افزایش دهیم.
مهندس آذروش با بیان اینکه بعد از هشت سال برای اولین بار صادرات لوله از سوی شرکت لوله سازی و ماشین سازی به کشورهای خارجی انجام و رقم تولید از ۱۴۰۰۰تن به ۳۳ هزار تن افزایش یافته است عنوان کرد: تولید لوله های چدنی ۲۰۰۰ را برای اولین بار در کشور انجام دادیم و این تکنولوژی برای اولین بار توسط نیروهای متخصص ما انجام شده است. این لوله ها در راستای ساماندهی آب های مرزی تولید شده و ضد زلزله هستند.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا تصریح کرد: با اشاره به اینکه از جمله شرکت‌هایی که در بحران اقتصادی بودند می‌توان به آپادانا سرام اشاره کرد که با تلاش های انجام شده شمار خطوط فعال آن به ۱۴ خط افزایش یافته است گفت: این توانمندی را داریم که بر حسب نیاز بازار، تولید را انجام دهیم. ۸۰ درصد مواد اولیه در این شرکت، وارداتی بود که وابستگی مان را به ۴۰ درصد کاهش دادیم و هدفمان این است که این وابستگی را به صفر برسانیم.
وی تصریح کرد: در مجموعه شرکت های زیرمجموعه ۲۵ هزار نیروی انسانی داریم و تا امروز هیچ کدام از شرکت ها و کارخانه های ما تعطیل نشده و پرداخت حقوق نیروها به تعویق نیافتاده است و همواره تلاش ما بر سودده کردن شرکت ها بوده که در کنار سوددهی توجه ما به نیروهای خلاق و حمایت از کالای ایرانی نیز بوده است.
مهندس آذروش افزود: یکی دیگر از شرکت های ما که از زیان دهی خارج شد کفش ملی است. برند کفش ملی را احیا و در ۲۶۵ فروشگاه سطح کشور حتی یک کالای خارجی عرضه نمی‌شود و ۱۷۱ تولیدکننده داخلی با ۱۵ هزار نیرو در حال کارند و بر حسب نیاز جامعه کفش طراحی و تولید می‌کنیم. کفش ملی جزو شرکت های زیان ده بود اما خوشبختانه از زیان دهی خارج شده است.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه ظرفیت تولید کارخانه سیمان را از ۱۰۰ به ۲۰۰ تن افزایش دادیم عنوان کرد: صنایع کاغذسازی قائمشهر نیز سال گذشته افتتاح شد و اکنون ۳۵۰ تن تولید دارد. شرکت تجهیزات ایمنی راهها نیز جزو شرکت های زیان ده بود که باید در راستای واگذاری بنگاه‌های زیان ده، از آن خارج می‌شدیم اما اکنون تلاش های خوبی برای سوددهی و افزایش تولیدات آن انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به افزایش تولیدات کنسانتره مس و مس ناخالص در صنایع مس تکنار گفت: اکثر این شرکت ها در بورس پذیرش شده اند. در بخش حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده ای نیز فعالیت هایی داریم. در حمل و نقل هوایی شرکت هواپیمایی آسمان خوشبختانه امسال رتبه نخست ۹ ماهه گذشته را برای ارائه خدمات مطلوب و مناسب به مسافران به خود اختصاص داد.
مهندس آذروش یادآور شد: در سال‌های قبل حساب‌های مالی غیرقابل رسیدگی بوده و علت آن سوءمدیریتی بوده که در شرکت آتیه صبا وجود داشته در نتیجه صورت‌های مالی مقبول نمی‌شده است و غیرقابل حسابرسی بوده است.
وی در رابطه با شفاف‌سازی و انتصاب مدیران هیأت مدیره در این حوزه، گفت: در راستای شفاف‌سازی و دستور ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تمام اعضای هیأت مدیره در سایت ما قرار گرفته و اکنون یک نفر عضو بازنشسته نداریم که در قالب هیأت مدیره یا در سایر شرکت‌ها فعالیت کند. همچنین برنامه صد روزه خود را به وزیر رفاه ارائه کردیم.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا، با اشاره به نقش خصوصی سازی در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: خروج از بنگاه‌داری و واگذاری شرکت‌ها را در برنامه داریم اما نمی‌توانیم به راحتی آنها را بفروشیم بلکه باید ابتدا از نظر زیان‌دهی آنها را بهینه کرده و سپس به فروش برسانیم.
وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل جاده ای گفت: توریسم و گردشگری نیز از دیگر فعالیت های مهم ماست. میانگین درآمدزایی یک گردشگر خارجی حدود ۱۵۰۰ دلار برای ماست. اگر صادرات نفت را ۵۰۰ دلار درنظربگیریم ورود یک گردشگر معادل ۳۰ بشکه نفت می‌شود. گردشگری داخلی و بومی گردی را نیز دنبال می‌کنیم و توانستیم ۲۲ هتل را از ۶۵ هتل که در اختیار ما بوده است را افزایش ستاره بدهیم و بازسازی و نوسازی بیش از ۲۳ هتل را انجام داده‌ایم.
مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا صندوق بازنشستگی کشوری افزود: ضریب اشغال اتاق ها به ۶۲ درصد رسیده است. ۷۶ هزار اعزام تورهای بازنشستگان انجام شده و به ۱۰۰ هزار نفر تا آخر سال می‌رسد. افزایش یارانه و سهم سفر نیز در اشغال اتاق ها موثر بوده است، ضمن اینکه ۵۰ درصد تخفیف به بازنشسته ها به همراه چهارنفر همراه و ۱۵ درصد تخفیف استفاده از بوفه را برای بازنشستگان درنظر گرفتیم.

چاپ صفحه

بازدیدها: ۱۰۰۲

مطالب مشابه
دیدگاه ها